ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۶ جمعه ۳۰ تير
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی اداره تامین و آموزش نیروی انسانی معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/06/08 کد خبر: 19303 توجه به آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد بيش از ساير دولت ها بوده است
دكتر حسيني در نشست تخصصي- مشورتي معلمان نمونه استان:
توجه به آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد بيش از ساير دولت ها بوده است
نشست تخصصي- مشورتي معلمان نمونه استان باحضور مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي و معاون پژوهش اين سازمان صبح ديروز ( يكشنبه) در مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي، دكتر سيدجواد حسيني در اين مراسم اظهار داشت: متاسفانه بايد اذعان كنيم كه برخي از مشكلات و چالش هاي نظام تعليم و تربيت مزمن شده است و به دليل همين مشكلات متراكم اگر تغييراتي اتفاق مي افتد باز هم همان گفتمان سابق را ادامه مي دهيم و اين باعث مي‌شود افرادي كه مي توانند منشا تغيير در اين بخش باشند تمايلي به فعاليت نداشته باشند.
 
 
وي آموزش و پرورش را اقيانوسي دانست كه با مشكلات و چالش هاي زيادي درگير است و در اين خصوص افزود: تغييرات و تمهيدات و تصميم گيري ها در نظام تعليم و تربيت به صورت دفعتي و يكباره امكان پذير نيست چرا كه جنس تعليم و تربيت با ساير دستگاه ها تفاوت دارد كه اقدامات ساختاري در آن در درازمدت به نتيجه مي نشيند.
حسيني بااشاره به اين كه در سه سال گذشته بيش از تمامي دولت هاي قبلي به آموزش و پرورش توجه شده و بالاترين رقم افزايش حقوق و مزاياي فرهنگيان و بيشترين رقم ساخت و ساز فضاهاي آموزشي و پرورشي در دولت تدبير و اميد بوده هرچند هنوز هم بر اين باوريم كه در اين زمينه به نقطه مطلوب ‌نرسيده ايم.
مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي بابيان اين كه دولت تدبير و اميد در سال گذشته 115 درصد بودجه مصوب آموزش و پرورش را تخصيص داده اما اين رقم در سازمان هاي ديگر در حدود 80 درصد بوده است ضمن اين كه در بدترين شرايط مالي كشور رشد 100 درصدي سهم آموزش و پرورش از بودجه كشور در اين دولت بوده ايم ادامه داد: تجارب جهاني و نظريات انديشمندان و خردمندان در دنياي امروز نشان مي دهد اگر قرار است پيشرفتي در كشوري رخ دهد سرمايه‌ گذاري در آموزش پرورش و ارتقا منزلت و كرامت معلمين بهترين مسير براي رسيدن به اين هدف است.
وي تاكيد كرد: امروز باتوجه به شرايطي كه در آموزش و پرورش استان داريم و بادرنظر گرفتن تعداد دانش آموزان و شرايط و امكاناتي كه داريم به حضور معلماني فرهيخته و توانمند در استان افتخار مي كنيم و اگر در شرايط كنوني به كسب يكصد عنوان برتر كشوري و ارائه بيش از 110 طرح و ايده نو در حوزه هاي مختلف و كسب رتبه هاي برتر توسط دانش آموزان خراسان رضوي در رقابت هاي مختلف علمي و عملي و ديني و فرهنگي و هنري و اجتماعي و ورزشي مي باليم به مدد تلاش ها و همت معلمان استان بوده است.
 
 سرچشمه اصلي منزلت بخشي به معلمان را خود آن ها هستند
 
دكتر سيد ابوالفضل احمدي معاون پژوهش و نيروي انساني آموزش و پرورش خراسان رضوي هم در اين نشست بااشاره به اين كه بهره مندي مديران و تصميم گيران آموزش و پرورش از انديشه ناب معلمان نمونه هدف اصلي برگزاري اين نشست است اظهار داشت: امروز در شرايطي كه در حال طي كردن دوران حساس تحول در آموزش و پرورش هستيم به استفاده از ظرفيت فكري و انديشه اي معلمان بويژه معلمان برتر نياز داريم.
وي تاكيد كرد: معلمان نمونه در آغاز مسيري مهم و تاثيرگذار هستند كه انديشه ها و ايده هاي ناب آنان مي تواند به مديران اين بخش در زمينه تصميم گيري بهتر در راستاي رشد آموزش و پرورش كمك كند.
وي از برنامه ريزي براي تشكيل باشگاه معلمان نمونه در استان خراسان رضوي خبر داد و اين اقدام را در راستاي بهبود شرايط براي بهره گيري از توانمندي فكري و انديشه اي معلمان دانست.
احمدي در بخش ديگري از صحبت هاي خود سرچشمه اصلي منزلت بخشي به معلمان را خود آن ها دانست و گفت: منزلت بخشي به مقام و جايگاه معلم بايد در روح و دل و جان جامعه مدنظر باشد و تك تك آحاد جامعه در مقابل جايگاه رفيع معلمان خود را مسئول بدانند اما در ابتدا بايد فرهنگ منزلت خواهي را از درون خود جامعه فرهنگيان تعميم بدهيم و در كنار اين بايد انديشه تحول خواهي را در ذهن معلمان خود پرورش دهيم
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal